8 אמצעי אבטחה למניעת פריצת מנעול

חבטות נעילה או "שיטת 999" היא השיגעון הפלילי האחרון שפגע ברחובות. פשעים מסוג זה הובלטו בכל החדשות בימינו. אם עוד לא שמעת על כך, עליך להיות מודע למה זה וכיצד למנוע את זה לקרות לבית או למשרד שלך. בליטת נעילה אינה מושג חדש. זה למעשה פותח הרבה לפני שהוא נפוץ בקרב הקהילה הפלילית.

הִיסטוֹרִיָה
בשנות ה -70 מנעולנים הציגו טכניקה להקשה על צילינדר המנעול תוך הפעלת לחץ מסוים בחלק האחורי של תקע המנעול או תוך כדי דחיפת המפתח לחור בלחץ נוסף. כשהסיכות היו קופצות בתוך צילינדר המנעול, התקע היה מחליק החוצה בחופשיות וניתן לפרק את המנעול עוד יותר. זה היה פיתרון מהיר וקל עבור מנעולנים מקצועיים באותה תקופה, ומשמש בעיקר כשיטה לביטול צילינדר שהורכב בצורה שגויה בספסל העבודה שלהם, במקום להשיג כניסה לבית או מקום של עסק.

רק בשנת 2002 רכשו עבריינים את הידע הזה והחלו להשתמש בטכניקה זו כאמצעי כניסה בלתי חוקית. כעת ניתן למצוא מקשי בליטות וחבטות נעילות בכל רחבי האינטרנט המקלים עוד יותר על פגיעה במנעולי כוס סיכות רגילים. ופורץ שנפרץ עם מפתח בליטה לא מראה שום סימן גלוי לכניסה מאולצת, אך בדיקה נוספת של מומחה יכולה לקבוע אם נעשה שימוש בתקעים. חברות ביטוח עדיין עשויות להיות עמידות בתשלום על תביעה, אפילו עם ממצאי פורץ מנעולים. אך לפני שתתחיל להיכנס לפאניקה, ישנם כמה צעדים שתוכל לנקוט בכדי למנוע זאת.

עובדות
90% מהדלתות בארה"ב מנעולי צילינדר חשופים לפגוע במנעול
ילד יכול אפילו לנעול חבטה באחד מהמנעולים האלה
מפתחות בליטה מראים סימנים גלויים לכניסה מאולצת בעת בדיקת המנעול
מְנִיעָה

 1. נראות ברורה
  שמור על הגינון סביב הבית והמשרד שלך נקי ככל האפשר. עבריינים מחפשים מסתור המכסה את הבית כך שיוכלו להתחבא מאחוריו בזמן שהם מנסים להשיג גישה. מקומות שיש להם שטחים פתוחים רחבים ותאורה טובה מרתיעים את הפולשים הללו. הוספת אמצעי אבטחה כמו חיישני תנועה היא אחת הדרכים הרבות בהן תוכלו לשמור על ביתכם מפני פושעים.
 2. משמר השכונה

היה ערני ומודע לסביבתך. שוחח עם שכניך וארגן אתר רשמי לשמירת שכונות. זה למעשה הפך לטרנד הולך וגובר ברחבי ארה"ב יידעו אתכם כשאתם לא רחוקים כדי שיוכלו לפקוח עין על הבית שלכם. עיין באפליקציה הניידת בשם Next Door בה אנשים יכולים לפרסם אירועים בשכונה כמו ישיבות מועצה, סדנאות למניעת פשע, פשע אחרון בשכונה וכן הלאה. זוהי דרך נהדרת לקשור גורמים רשמיים ומשטרה בשכונה ולעדכן אותם בכדי שיוכלו להיות ערניים למגמות הפשע ולפעול בהתאם.

 1. מצלמת אבטחה
  מכיוון שתקלות במנעול אינן מותירות סימני נזק נראים לעין, קשה להוכיח בפני חברות הביטוח כי תביעה אינה הונאה מבלי להעסיק מנעולן משפטי מקצועי. כאמצעי אבטחה נוסף, התקן מצלמות ליד הדלתות הראשיות שלך. אם אתה מסוגל לספק וידיאו של הפורץ, אתה יכול להגיש ראיות זו לספק הביטוח שלך כדי להוכיח שבאמת פורץ לך על ידי פורץ.
 2. התקני מנגנון נגד נעילה

אם יש לך תקציב מוגבל, ישנם כיום מספר מכשירים נגד נעילה מאוד לא יקרים כמו למשל משמר סיבוב האגודל שנועד למנוע את הפיכת האגודל לחלק מהבורג. כאשר הוא אינו מסוגל להסתובב, המפתח אינו יכול להסתובב שפירושו של בורג המתים אינו יכול לחזור חזרה למנעול. אם כי לא יקר, זו אולי לא האפשרות הנוחה ביותר לדלת כניסה מכיוון שהיא גם מונעת ממפתח המנעול לפתוח את הדלת. תמורת כמה דולרים בלבד יותר, תוכלו להשיג מנעול קל משקל מסחרי לפחות לדלת הכניסה, ואז להשתמש במכשיר מסוג זה על דלתות אשר לעתים רחוקות משתמשים בהן.

 1. התקן סיכות אבטחה
  אתה יכול לקחת את המנעולים שלך למנעולן או שיבואו אליך להתקין סיכות מיוחדות שיקשו על המנעול להתקשות. סיכות אלה מכונות בדרך כלל סיכות אבטחה. הם נועדו להיקשר לפני שהם מגיעים לקו הגזירה של המנעול. זה לא יהיה הוכחת בליטות לחלוטין אבל הרעיון הוא שפורץ רוצה כניסה ויציאה מהבית לבית, כך שאם המנעול שלך לוקח זמן רב יותר להיתקל, הוא עלול להרתיע אותם.
 2. מנעולי אבטחה גבוהים
  יתכן והתקנת מנעולים "עמידים בפני בליטות וחבילות" עם אבטחה גבוהה. הרקולק מולטילוק ידוע בזכות חוזקו, התנגדותו להתקפות ותכונות אבטחה נוספות שלא תמצאו במנעולים אחרים עם אבטחה גבוהה. תכונות אבטחה נוספות אלה נעות בין הגנה מפני קטיף, קידוח ושכפול מפתחות לא מורשים. אם יש לך משרד, עליך לדעת שרוב הגניבות של עסקים קטנים מנוהלים על ידי עובדים. התקנת מנעול אבטחה גבוהה פירושה שלא ניתן לבצע עותקי מפתח לא מורשים. מפתחות עם אבטחה גבוהה מוגנים על ידי פטנטים
השאירו פרטים ונחזור אליכם
ויטלי המנעולן בפייסבוק
Top