החלפת צילינדרים לדלתות

על אף שדלתות משמשות אותנו לאורך שנים רבות, צילינדר הוא אחד הרכיבים בדלת שאנחנו נוטים להחליף תוך זמן קצר יחסית והוא אחת הסיבות הנפוצות בגינם קוראים למנעולן. הסיבה שצילינדרים צוברים בלאי תוך זמן קצר יחסית היא השימוש התכוף בהם – תחשבו כמה פעמים יוצא לכם להשתמש בצילינדר ותבינו. במדריך זה מבית ויטלי המנעולן נרחיב מעט על החלפת צילינדרים לדלתות.

קודם כל – מה זה צילינדר?

צילינדר הוא למעשה חלק ממנגנון הנעילה בדלת. הצילינדר מורכב ממספר חלקים המזיזים יחדיו את לשונית הדלת לתוך ומתוך גומחה משקוף המיועדת לה, וכך מתאפשרת נעילה ופתיחה של הדלת.

מתי נצרכת החלפת צילינדרים לדלתות?

כאמור, צילינדר הוא מהרכיבים בדלת שזקוקים להחלפה בתכיפות גבוהה יותר מרכיבים אחרים. ישנן מספר סיטואציות בהן נזדקק להחלפת צילינדר:

  • כאשר הצילינדר נתקע או נשבר: לאחר מספר שנים צילינדרים מתחילים "לחרוק" ובסופו של דבר נתקעים או נשברים. ההמלצה שלנו היא לא לחכות למצב בו תתקעו מחו לבית, אלא להחליף צילינדר ברגע שאתם רואים שהוא לא פועל בצורה חלקה.
  • אבדן מהפתח: אם איבדתם את המפתח ואין ברשותכם מפתח רזרבי, האפשרות העדיפה והזולה יותר היא פשוט להחליף צילינדר. ייצור של מפתח חדש מצריך שימוש בטכנולוגיה יקרה, ולכן עדיף פשוט להחליף את הצילינדר.
  • מפתח שנשבר במנעול: כשמפתח נשבר בתוך הצילינדר ואנחנו לא מצליחים להוציא אותו נצטרך בדרך כלל להחליף את הצילינדר כולו.
  • בכניסה לדירה חדשה: אם אתם נכנסים לדירה חדשה מומלץ תמיד להחליף את הצילינדר לפני הכניסה. אתם לא יודעים מי מחזיק במפתח לדירה שלכם, והדרך הכי טובה לשמור על ביטחונכם היא להחליף צילינדר כך שרק לכם יהיה מפתח.
  • כאשר הצילינדר מתיישן: כל כמה שנים מומלץ להחליף צילינדר לצילינדר חדש ומתקדם יותר שיקשה על פורצים להיכנס.
השאירו פרטים ונחזור אליכם
ויטלי המנעולן בפייסבוק
Top